Ndryshimi mes inspektimeve të "Prodhimi"

304 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[File:Product’s lifecycle.svg|right|350px]]
 
Mallrave të tilla të përfunduar mund të përdoren për prodhimin e produkteve të tjera, produktet më komplekse, të tilla si [[aeroplani]], pajisje shtëpiake, [[Automobili|automobilat]] ose shiten për tregtarët me shumicë, të cilët i shesin për shitësit e tjerë, të cilët pastaj i shesin për "[[konsumatorkonsumatori|konsumatorët]]".
 
Prodhim i merr e kthen në të gjitha llojet e [[Sistemi ekonomik|sistemeve ekonomike]]. Në ekonominë e tregu të lirë, prodhim drejtohet zakonisht në drejtim të [[prodhimi masiv|prodhimit masive]] të [[produkti (biznes)|produkteve]] për shitje tek [[Konsumatori|konsumatorët]] në një fitim.
 
==Historia dhe zhvillimi==