Ndryshimi mes inspektimeve të "Prodhimi"

274 bytes added ,  8 vjet më parë
==Historia dhe zhvillimi==
 
* Në formën më të hershme, prodhimi zakonisht kryhej nga një [[artizan]] me aftësi, dhe me asistentë. Trajnimi ishte me praktikë. Në pjesën më të madhe të botës para-industriale, sistemi esnaf mbronte privilegjet dhe sekretet tregtare të artizanëve urbane.
 
[[ar:تصنيع]]