Dallime mes rishikimeve të "Donat Kurti"

39 bytes added ,  10 vjet më parë
Shtova emrin e autorit ne reference dhe nje burim me te mire, qe s'eshte blog
(Shtova emrin e autorit ne reference dhe nje burim me te mire, qe s'eshte blog)
 
==Lista kryesore e veprave==
* "''[[Visaret e Kombit (Botim III)|Visaret e kombit]]''", XI vëllime, në bashkëpunim me At' [[Bernardin Palaj]]; 1937. Ribotue në vjetin 2005. – 2007.<ref name="AVD">[http://floripresswww.blogspotrevistadrini.com/2011/0310/27/at-donat-kurti-botohen-doreshkrimet-per.html-doket-e-zakonet-shqiptare/ Át Vitor Demaj: Át Donat Kurti, Botohen dorëshkrimet për doket e zakonet shqiptare]</ref>
* "''[[Prralla Kombëtare]]''", II vëllime, Shkoder 1940. Ribotue Shkodër 2005.<ref name="AVD" />
* "''Lojët Kombëtare''", Botime Françeskane, Shkodër 2007. - Zakone e Doke Shqiptare, Botime françeskane, Shkoder 2010, nën kujdesin e Provincës Françeskane Shqiptare.<ref name="AVD" />