Dallime mes rishikimeve të "1 shkurt"

No change in size ,  10 vjet më parë
v
* [[1931]] - [[Boris Yeltsin]], kryetar i parë [[Rusi|Rusisë]]
* [[1690]] - [[Francesco Maria Veracini]] kompozitor italian (v.1768)
* [[1965991965]] - [[Brandon Lee]] aktor kinezoamerikan po ashtu dhe djali i yllit të arteve marciale [[Bruce Lee]]
 
== Vdekje ==