Ndryshimi mes inspektimeve të "Valbona (fshat)"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.1) (roboti shtoj: nl:Valbonë)
}}
 
'''Valbona''' është një fshat në Alpet Shqiptare, 26 km nga [[Bajram Curri (qytet) |Bajram Curri]], [[Rrethi i Tropojës]]. Fshati është padushim një ndër atraktcionet më të preferuara turistike në Shqipërinë e veriut. [[Valbona (lumlumë) |Lumi Valbona]] qe kalon nëpër fshat dhe vet [[Lugina e Valbonës]] tërhjekin shumë vizitorë.
 
==Rrenjet e Valbones==