Dallime mes rishikimeve të "Malé"

13 bytes added ,  9 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
[[Skeda:Male-total.jpg|thumb|right|300px|Malé]]
'''Malé''' (në gjuhën divehi: މ ާ ލ ެ) është kryeqyteti i [[Maldivet|Maldiveve]]. Ka një popullsi prej 81,647 banorë në vitin 2004, gjendet në mes të Oqeanit Indian afër ekuatorit, si edhe si qendër ekonomike dhe administrative e vendit.
 
=== Historia ===
3.535

edits