Dallime mes rishikimeve të "Gian Lorenzo Bernini"

Faqe e re: '''Gian Lorenzo Bernini''' lindi në Napoli më 7 dhjetor 1598, vdiq në Romë më 28 nëntor 1680, ishte arkitekt, piktor dhe skulptor italian e epokës baroke. ==Periudha e rritjes ...
(Faqe e re: '''Gian Lorenzo Bernini''' lindi në Napoli më 7 dhjetor 1598, vdiq në Romë më 28 nëntor 1680, ishte arkitekt, piktor dhe skulptor italian e epokës baroke. ==Periudha e rritjes ...)
(Pa ndryshime)
449

edits