Ndryshimi mes inspektimeve të "2006"

76 bytes added ,  8 vjet më parë
v
v (r2.7.1) (roboti ndryshoj: mn:2006 он)
* [[8 Korrik]] - [[Pjetër Arbnori]], politikan shqiptar (l. [[1935]])
* [[24 Shtator]] - [[Muharrem Qena]], aktor dhe regjisor shqiptar (l. [[1930]])
* [[10 Dhjetor]] - u shpall i vdekur Ish Diktaroi kilan [[Augusto Pinocet]]
*