Ndryshimi mes inspektimeve të "Talini"

294 bytes added ,  9 vjet më parë
 
== Demografia ==
Talini ka një popullsi prej 415 416 banorësh, duke e bërë kështu qytetin më të populluar të Estonisë, ku banojnë 1/3 e popullsisë së Estonisë. Popullsia e Talinit përbëhet nga 53% estonezë, 38% rusë, 4% ukrainas dhe pjesa tjetër finlandezë e të huaj nga vende të ndryshme.
 
== Kultura ==
Anonymous user