Dallime mes rishikimeve të "Václav Havel"

64 bytes added ,  10 vjet më parë
Skeda: Pragë dhjetor 2011
v (r2.7.1) (roboti shtoj: kk:Вацлав Гавел)
(Skeda: Pragë dhjetor 2011)
 
Vdiq në moshën 75 vjeçare më [[18 dhjetor]] [[2011]] pas një sëmundje të keqe. Havel do të mbahet mend si presidenti i fundit i Çekosllavakisë dhe i pari i Çekisë.
[[File:Thank you V H (2011).jpg|thumb|left|Pragë dhjetor 2011]]
 
== Lidhje të jashtme ==