Ndryshimi mes inspektimeve të "Braina e Vogël"

72 bytes added ,  8 vjet më parë
v (roboti shtoj: en:Mala Braina)
Nga 109 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 13.
Dikur i banuar vetëm nga shqiptarët, ndërsa tash me shumicë serbe serbe dhe malazezë kolonizator.
ne regjistrim doli vetem 1 banor i perkatesise shqiptare ne vitin 2002.
 
==Lidhje të jashtme==
Anonymous user