Ndryshimi mes inspektimeve të "Braina e Vogël"

6 bytes removed ,  8 vjet më parë
==Demografia==
Nga 109 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 13.
Dikur i banuar vetëm nga shqiptarët, ndërsa tash me shumicë serbe serbe dhe malazezë kolonizator.
neNe regjistrim doli vetem 1 banor i perkatesise shqiptare ne vitin 2002.
 
==Lidhje të jashtme==
Anonymous user