Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjylekara (Medvegjë)"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.5.1) (roboti shtoj: en:Đulekare)
 
== Gjeografia ==
Gjylekari ose Gjylekreshta eshte fshat ne Komunen e Medvegjes.Kufizohet ne veri me Llapashticen e Eperme,ne veriperendim me Kapitin,ne jugperendim me Sijarinen,ne perendim me Tupallen dhe ne jug e lindje kufizohet me fshatra te komunes se Lebanes.
 
== Demografia ==
Vendbanimi Gjylekar sipas regjistrimit të popullsisë së vitit [[2002]] ka pasur 117 banor.Në këtë vendbanim jetojnë 89 banor të moshës madhore , dhe mosha mesatare e popullsisë është 43.0 vite. Në këtë vendbanim janë 42 ekonomi shtëpiake mesatarisht me nga 2.79 banor. Popullsia e Gjylekarit është mjaft heterogjene, kurse në tre regjistrimet e fundit vërehet rënje e numrit të popullsisë.
Anonymous user