Dallime mes rishikimeve të "Avokati"

198 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Avokat u zhvendos tek Avokati dhe u krijua një faqe përcjellimi)
No edit summary
 
 
Një '''Avokat''' është një term për një [[jurist]] profesionist që përdoren në [[Lista e sistemeve të vendit ligjore|sistemeve ligjore]] të ndryshme .
 
 
 
[[Kategoria:Profesionet]]
 
 
 
 
[[cs:Advokát]]
[[de:Rechtsanwalt]]
[[en:Advocate]]
[[hi:अधिवक्ता]]
[[ml:വക്കീൽ]]
[[pl:Adwokat]]
[[pt:Advogado]]
[[ru:Адвокат]]
[[fi:Asiamies]]
[[ur:وکیل]]