Dallime mes rishikimeve të "Medeci"

258 bytes added ,  10 vjet më parë
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
 
==Gjeografia==
Medevcieshte vendbanim ne Komunen e Medvegjes.Ne veri kufizohet me Tullarin,ne veriperendim me Brainen e Vogel,ne perendim me Gubavcin,ne lindje me Poroshticen dhe ne jug me Kosoven.<br />
Ne mesin e ketij fshati kalon rruga regjionale Prishtine - Leskovc.
 
==Demografia==
Anonymous user