Dallime mes rishikimeve të "Leci"

314 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: en:Lece)
No edit summary
 
==Gjeografia==
Kufizohet ne veri me Drencen dhe Gajtanin e Ulet,ne lindje me Gazdarin dhe Shilloven,ne jug kufizohet me Stubllen dhe ne perendim me Komunen e Kurshumlise.
 
 
==Demografia==
 
*[http://www.fallingrain.com/world/YI/2/Lece.html Informatë mbi Po. gjeografike]
== Pasurite Nentokesore ==
 
Ne fshatin Lec eshte i njohur per pasuri nentokesore si plumb,zing,ari etj.Ne kete fshat ndodhet Miniera e Plumbit dhe Zingut -Leci.
 
{{gjeo-cung}}
[[category: fshatra në Serbi]]
Anonymous user