Ndryshimi mes inspektimeve të "Qeveria e Përkohshme e Shqipërisë"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.1) (roboti shtoj: eo:Provizora Registaro de Albanio)
[[Image:Flag of Albanian Provisional Government 1912-1914.gif|thumb|right|120px|Flamuri i Pare Shqipetar]]
 
==AnetaretAnëtarët e Kabinetit Qeveritar==
*[[Ismail Qemali]] - KryeministerKryeministër dhe MinisterMinistër Ii JashtemJashtëm
*Dom Nikollë[[Nikoll Kaçorri]] - Zv.KryeministerKryeministër
*Myfid[[Myfit Libohova|Myfit bej Libohova]] - MinisterMinistër i BrendshemBrendshëm
*General [[Mehmet Pashë DerrallaDeralla]] - MinisterMinistër i LuftesLuftës
*[[Abdi Toptani|Abdi bej Toptani]] - MinisterMinistër i FinancesFinancave
*Dr. [[Petro Poga]] - MinisterMinistër i GrejtesiseDrejtësisë dhe sistemit GjygjesorGjyqësor
*Dr. [[Luigj Gurakuqi]] - MinisterMinistër i Arsimit
*Mid[[Mit'hat BeyFrashëri|Mit'hat Bej Frashëri]] - MinisterMinistër i PunevePunëve Publike
*[[Pandeli Cale]] - MinisterMinistër i AgrikulturesAgrikulturës
*[[Lef Nosi]] - MinisterMinistër i Post-Telegrafit
 
[[Kategoria:Historia e Shqipërisë]]