Ndryshimi mes inspektimeve të "Qeveria e Përkohshme e Shqipërisë"

v
 
==Anëtarët e Kabinetit Qeveritar==
* [[Ismail Qemali]] - Kryeministër dhe Ministër i Jashtëm
* Dom [[Nikoll Kaçorri]] - Zv.Kryeministër
* [[Myfit Libohova|Myfit bej Libohova]] - Ministër i Brendshëm
*General Gjeneral [[Mehmet Pashë Deralla]] - Ministër i Luftës
* [[Abdi Toptani|Abdi bej Toptani]] - Ministër i Financave
* Dr. [[Petro Poga]] - Ministër i Drejtësisë dhe sistemit Gjyqësor
* Dr. [[Luigj Gurakuqi]] - Ministër i Arsimit
* [[Mit'hat Frashëri|Mit'hat Bej Frashëri]] - Ministër i Punëve Publike
* [[Pandeli Cale]] - Ministër i Agrikulturës
* [[Lef Nosi]] - Ministër i Post-Telegrafit
 
[[Kategoria:Historia e Shqipërisë]]
3.535

edits