Dallime mes rishikimeve të "Shekulli (gazetë)"

Rejected the last text change (by 92.60.28.51) and restored revision 1036214 by Amirobot
(Rejected the last text change (by 92.60.28.51) and restored revision 1036214 by Amirobot)
[[Skeda:Firma e Gazetes Shekulli.JPG|300px|right|thumb|Titulli i fletës së parë]]
'''Shekulli''' është [[gazeta]] më e madhe në [[Shqipëri]] që botohet nga Botimet Periodike Spektër, pronë e [[Koço Kokëdhima]], njëri ndër biznesmenët më të pasur dhe suksesshëm në Shqipëri. Filloi të botohet në vitin [[1997]], dhe pas disa muajve u bë gazeta më e lexuar dhe shitur në Shqipëri. Një ndër gazetat e vetme shqiptare që ka arkiv digjitale, dhe të hapur për të gjithë. Shumë herë shtjellon edhe tema mbarëkombëtare.
== Historiku ==
 
Filloi të botohet në vitin [[1997]], dhe pas disa muajve u bë gazeta më e lexuar dhe shitur në Shqipëri. Një ndër gazetat e vetme shqiptare që ka arkiv digjitale, dhe të hapur për të gjithë. Shumë herë shtjellon edhe tema mbarëkombëtare.
 
== Shekulli fundjava ==