Dallime mes rishikimeve të "Shekulli (gazetë)"

U kthye versioni 1077371 i bërë nga Arensi (diskutimet)
(Rejected the last text change (by 92.60.28.51) and restored revision 1036214 by Amirobot)
(U kthye versioni 1077371 i bërë nga Arensi (diskutimet))
[[Skeda:Firma e Gazetes Shekulli.JPG|300px|right|thumb|Titulli i fletës së parë]]
'''Shekulli''' është [[gazeta]] më e madhe në [[Shqipëri]] që botohet nga Botimet Periodike Spektër, pronë e [[Koço Kokëdhima]], njëri ndër biznesmenët më të pasur dhe suksesshëm në Shqipëri. Filloi të botohet në vitin [[1997]], dhe pas disa muajve u bë gazeta më e lexuar dhe shitur në Shqipëri. Një ndër gazetat e vetme shqiptare që ka arkiv digjitale, dhe të hapur për të gjithë. Shumë herë shtjellon edhe tema mbarëkombëtare.
== Historiku ==
 
Filloi të botohet në vitin [[1997]], dhe pas disa muajve u bë gazeta më e lexuar dhe shitur në Shqipëri. Një ndër gazetat e vetme shqiptare që ka arkiv digjitale, dhe të hapur për të gjithë. Shumë herë shtjellon edhe tema mbarëkombëtare.
 
== Shekulli fundjava ==
Anonymous user