Dallime mes rishikimeve të "Fener deti"

1 byte removed ,  11 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Feneri deti u zhvendos tek Fener deti dhe u krijua një faqe përcjellimi)
vNo edit summary
'''FeneriFener deti''', '''Feneri''', '''Fanari''' apo '''Fari''' është pajisje me dritë të fortë, e vendosur në një vend të lartë në breg të detit (zakonisht mbi një kullë) si shenjë për anijet, që lundrojnë natën.
 
{{cung}}