Hape menynë kryesore

Changes

15 bytes removed ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Regjisori''' (prej fran.: régisseur, régir ''udhëheqje''), edheështë lojëudhëheqipersoni emërohet, bënëdrejton regjiaktorët dhe ështëpjestarët kështue tradicionelltjerë anash [[aktor]]itfilmit, personishfaqjeve kryesorëteatrale teose [[filmi]]shfaqjeve dhetë tjera [[teatri]]artistike.
 
== Regjisorët më të njohur ==