Dallime mes rishikimeve të "Migel Servantes"

ska përmbledhje të redaktimeve
{{Infobox shkrimtar
| emri = Migel de Sarvantes
| foto = [[File:Cervates jauregui.jpg|200px]]
| titulli =
| emri i lindjes = Miguel de Cervantés Saavedra
==Veprat==
===Poemat===
===Poezitë===
===Novelat dhe Romanet===
*[[La Gitanilla]]