Dallime mes rishikimeve të "Filmi"

15 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
{{pp}}
{{pov}}
{{Portal|Film}}
'''Filmi''' është një term që përmban tërë [[fotografia|fotografitë]] në lëvizje si projekte në veçanti apo si fushë në përgjithësi. Origjina e fjalës vjen nga materiali që përdoret për të rregjistruar dhe treguar ato, i cili quhet [[filmi fotografik|film fotografik]].