Ndryshimi mes inspektimeve të "3 dhjetor"

53 bytes added ,  9 vjet më parë
v (r2.7.1) (roboti ndryshoj: ilo:Disiembre 3)
* [[1917]] - Pas gati 20 viteve planifikim dhe konstruktim hpet [[Quebec Bridge]] për trafik.
* [[1973]] - [[Programi Pioneer]]: [[Pioneer 10]] emeton fotografitë e para nga afët të [[Jupiteri]]t.
* [[1992]] - Dërgohet [[SMS]]-ja e parë në botë.
* [[1999]] - [[NASA]] humbë radio kontaktin me [[Mars Polar Lander]] pak momente para se anija të hynte në atmosferën e [[Marsi]]t.