Ndryshimi mes inspektimeve të "Nikolai Gogol"

22 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Nikolai V. Gogol''', mjeshtri i madh i letërsisë ruse ka lindur në 20 prill 1809 në Bolshoie Soroçini, fshat afër Mirogorodit nga një familje fisnikësh. Babai i tij, Vasil A...)
 
 
Vdiq në 4 mars 1852. Dhe mbi varrin e tij është shkruar ky epitaf: "Me fjalën time të hidhur mund të qeshni përjetë".
 
 
 
[[Kategoria:Rusi]]