Ndryshimi mes inspektimeve të "Tony Levin"

1 byte removed ,  8 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.2) (roboti shtoj: da:Tony Levin)
v
| webfaqja = [http://www.tonylevin.com www.tonylevin.com]
}}
 
'''Tony Levin''' (i lindur më [[6 qershor]] [[1946]] në [[Boston]], [[Massachusetts]]) është basisit [[Shtetet e Bahkuara|amerikan]], i njohur për bashkëpunimin e tij me [[progressive rock]] pionirët [[King Crimson]] dhe [[Peter Gabriel]]. Ai gjithashtu ka qenë anëtar i bendeve [[Bruford Levin Upper Extremities]], [[Liquid Tension Experiment]] dhe e drejton bendin e tij Tony Levin Band.