Dallime mes rishikimeve të "Medeci"

2 bytes removed ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (r2.6.4) (roboti shtoj: sl:Medevce)
No edit summary
| emri=Medeci
| komuna=Medvegjë
| banor=82 52 (20022011)
| posta=
| telefoni=
 
==Demografia==
Nga 328 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 8252 ne vitin 2011.
 
Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët dhe malazezët kolonizator.
==Lidhje të jashtme==
*http://www.fallingrain.com/world/YI/2/Medevce.html
 
{{gjeo-cung}}
 
[[category: fshatra në Serbi]]
Anonymous user