Ndryshimi mes inspektimeve të "Mariah Carey"

25 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.1) (roboti shtoj: io:Mariah Carey)
Deri më tani ishte 17 herë në vendin e parë në top-listën e [[Billboard]]-it dhe është në [[ShBA]] për këtë arsye këngëtarja më e suksesshme e të gjitha kohërave. Me shitjen e më shumë se 230 milion albumeve është po ashtu këngëtarja më komerciale e kohës së sotme. Zëri i saj ka 5 oktava .
 
Në [[dhjetor]] të vitit [[2001]] ajo këndoi para trupave paqeruajtëse amerikane në [[KosovëKampi Bondsteel|Kampin Bondsteel]].
 
== Diskografia ==