Ndryshimi mes inspektimeve të "DVD"

45 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.2+) (roboti ndryshoj: hi:डीवीडी)
[[Skeda:DVD two kinds.jpg|thumb|left|270px]]
'''DVD''' ''(Digital Versatile/Video Disc)'' është një medium për inçizimin e imazheve lëvizëse dhe vidio dhe duket si [[CD]], por ka më shumë kapacitet dhe ka dal si zëvendësues i [[VHS]] ''(Video Home System)''. DVD më së shumti përdoren për filma artistik.
== Llojet e DVD ==
59

edits