Ndryshimi mes inspektimeve të "9 mars"

44 bytes added ,  7 vjet më parë
v (r2.6.4) (roboti shtoj: ckb:٩ی ئازار)
* [[1991]] - U mbajtën demonstrata masive kundër regjimit presidentit jugosllav [[Slobodan Milošević]] në [[Beograd]]. Dy persona u vranë dhe tanket u nxorrën në rrugë.
* [[2006]] - Ujë i rrjedhëshëm u zbulua në [[Enceladus]], hëna e gjashtë më e madhe e [[Saturni]]t.
* [[2011]] - Themelohet [[Aleanca KuqeZi]].
 
== Lindje ==