Hape menynë kryesore

Changes

44 bytes added ,  7 vjet më parë
* [[1991]] - U mbajtën demonstrata masive kundër regjimit presidentit jugosllav [[Slobodan Milošević]] në [[Beograd]]. Dy persona u vranë dhe tanket u nxorrën në rrugë.
* [[2006]] - Ujë i rrjedhëshëm u zbulua në [[Enceladus]], hëna e gjashtë më e madhe e [[Saturni]]t.
* [[2011]] - Themelohet [[Aleanca KuqeZi]].
 
== Lindje ==