Dallime mes rishikimeve të "Numri"

No change in size ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (r2.7.1) (roboti shtoj: os:Нымæц)
No edit summary
|-
! Numrat natyral
| 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, ..., ''n''
|-
! Numrat e plotë
|-
! Numrat racional
| :<math>a \over b \, </math> '' ku ''a'' dhe ''b'' janë numra natyraltë plotë dhe ''b'' e ndryshme nga 0
|-
! Numrat real
3

edits