Ndryshimi mes inspektimeve të "Romët"

159 bytes added ,  9 vjet më parë
==Traditat dhe kultura==
==Gjuha==
Gjuha rome ka ngjashëri me gjuhët e folura në Indinë e veriut dhe Pakistanin lindor. Shumë nga romët flasin dhe gjuhën e vendit ku ata kanë emigruar.
 
==Burimet==
{{ref}}