Dallime mes rishikimeve të "Mjalti"

No change in size ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
 
== Mjekim ==
 
{{kujdes-med}}
Mjalti ka aftësi kuruese dhe dezinfektuese për plagë dhe gërvishtje të lëkurës. Sipas një studimi mjalti triumfon mbi 7 lloje të ndryshme bakteriesh, janë identifikuar edhe aftësitë e tij kundër gripit, qetësimin e stomakut, kundër diarresë etj.
 
 
{{kujdes-med}}{{cung}}
 
[[Kategoria:Ushqime|{{PAGENAME}}]]