Ndryshimi mes inspektimeve të "Steve McQueen"

No change in size ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.1) (roboti shtoj: sk:Steve McQueen)
'''Steve McQueen''' ([[Beech Grove]], [[SHBA]], [[24 mars]] [[1930]] - [[Juárez]], [[Meksikë]] - [[7 nëntor]] [[1980]]), ishte aktor i filmit.
 
Është i njohur për interpretimin e roleve të avanturuerëveavanturierëve romantik, njerëzve të rrezikshëm dhe rugaqëverrugaçëve. Filmat e tij më të njohur të tij janë: ''Shtatshja e madhe'', ''Flutura'' , ''Arratisja e madhe'', etj
 
== Filmografia ==
Anonymous user