Dallime mes rishikimeve të "Pediatria"

1.302 bytes added ,  10 vjet më parë
v
r2.7.1) (roboti shtoj: ar, be, bg, bs, ca, cs, da, de, en, eo, es, eu, fa, fi, fr, ga, gl, he, hi, hr, id, it, ja, jv, ka, kk, ko, la, lb, lt, mk, mr, ne, new, nl, nn, no, pl, pt, qu, ro, ru, sh, si, simple, sk, sl, sr, sv, th, tl, tr, uk, vi, zh
No edit summary
v (r2.7.1) (roboti shtoj: ar, be, bg, bs, ca, cs, da, de, en, eo, es, eu, fa, fi, fr, ga, gl, he, hi, hr, id, it, ja, jv, ka, kk, ko, la, lb, lt, mk, mr, ne, new, nl, nn, no, pl, pt, qu, ro, ru, sh, si, simple, sk, sl, sr, sv, th, tl, tr, uk, vi, zh)
 
Pediatër zakonisht gëzojnë status të lartë social, e kombinuar shpesh me pritjet e të ardhura të larta dhe të qëndrueshme dhe të sigurisë të punës. Megjithatë, mjekët mjekësore në përgjithësi shpesh punojnë gjatë dhe të papërkulur orë, me turne në kohë të mbyllur, dhe mund të fitojnë më pak se arsimin e tjera profesionistëve E kujt është e gjatësi të krahasueshme. Neonatologists ose pediatrit e përgjithshme në spital praktikë janë shpesh më telefononi në herë i mbyllur për problemet perinatale në mënyrë të veçantë - si për nenin Cesarean apo Lindje të tjera me rrezik të lartë, dhe për përkujdesje të foshnjave të keq porsalindur.
 
[[ar:طب الأطفال]]
[[be:Педыятрыя]]
[[bg:Педиатрия]]
[[bs:Pedijatrija]]
[[ca:Pediatria]]
[[cs:Pediatrie]]
[[da:Pædiatri]]
[[de:Pädiatrie]]
[[en:Pediatrics]]
[[eo:Pediatrio]]
[[es:Pediatría]]
[[eu:Pediatria]]
[[fa:پزشکی کودکان]]
[[fi:Lastentaudit]]
[[fr:Pédiatrie]]
[[ga:Péidiatraic]]
[[gl:Pediatría]]
[[he:רפואת ילדים]]
[[hi:बालरोग विज्ञान]]
[[hr:Pedijatrija]]
[[id:Pediatri]]
[[it:Pediatria]]
[[ja:小児科学]]
[[jv:Pediatri]]
[[ka:პედიატრია]]
[[kk:Балалар дәрігері]]
[[ko:소아청소년과]]
[[la:Paediatria]]
[[lb:Pediatrie]]
[[lt:Pediatrija]]
[[mk:Педијатрија]]
[[mr:बालरोगशास्त्र]]
[[ne:बालरोगशास्त्र]]
[[new:पेडियाट्रिक्स]]
[[nl:Pediatrie]]
[[nn:Pediatri]]
[[no:Pediatri]]
[[pl:Pediatria]]
[[pt:Pediatria]]
[[qu:Wawa hampikamayuq]]
[[ro:Pediatrie]]
[[ru:Педиатрия]]
[[sh:Pedijatrija]]
[[si:ළමා වෛද්‍යවේදය]]
[[simple:Pediatrics]]
[[sk:Pediatria]]
[[sl:Pediatrija]]
[[sr:Педијатрија]]
[[sv:Pediatrik]]
[[th:กุมารเวชศาสตร์]]
[[tl:Pediyatriko]]
[[tr:Pediyatri]]
[[uk:Педіатрія]]
[[vi:Nhi khoa]]
[[zh:小兒科]]