Ndryshimi mes inspektimeve të "Jan Palach"

2 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Funerali i Palach kthyer në një protestë të madhe kundër pushtimit, dhe një muaj më vonë (më 25 shkurt 1969) një tjetër student, Jan Zajíc, djegur veten me vdekje në të njëjtin vend, i ndjekur në prill të të njëjtit vit nga Evžen Plocek në Jihlava.
[[File:Palach-Zajic-memorial.jpg|thumb|Vendi ku Jan Pallahu-t dhe Zajic kryen vet flijimin ne shenjë proteste]]
[[File:Placa Jan Palach.JPG|thumb|Vendvarrimi Jan Pallahu-t]]
==Mirnojtet==
==Referencat==
Anonymous user