Ndryshimi mes inspektimeve të "1952"

53 bytes added ,  9 vjet më parë
v (r2.7.2+) (roboti ndryshoj: ne:सन् १९५२)
* [[18 Maj]] - [[Ryuzaburo Otomo]], dublues japonez
* [[18 Gusht]] - [[Kastriot Islami]], politikan shqiptarë
* [[16 Shtator]] - [[Mickey Rourke]], aktor amerikan
* [[25 Tetor]] - [[Nazmije Hoxha]], këngëtare muzikës popullore
* [[27 Tetor]] - [[Roberto Benigni]], aktor dhe regjisor italian