Dallime mes rishikimeve të "15 Maj"

2 bytes removed ,  9 vjet më parë
v (r2.7.2+) (roboti shtoj: hi:१५ मई)
== Vdekje ==
* [[1886]] - [[Emily Dickinson]], shkrimtare amerikane
* [[2010]] - [[Muharrem Berisha (matematikan)|Muharrem Berisha]], matematikan, akademik dhe profesor shqiptarëshqiptar (l. [[1942]])
 
== Festa dhe përvjetore ==
Anonymous user