Dallime mes rishikimeve të "Arben Derhemi"

315 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.1) (roboti shtoj: pl:Arben Derhemi)
No edit summary
 
Në Teatrin Kombëtar dhe në Akademinë e Arteve te Bukura, interpreton vazhdimisht role si : “Shtrëngata” (Stefano) të Sheksiprit “Kalorësit” (Agorakritos) të Aristofanit, “Kohë e Çmendur” (Djali) të Ruzhdi Pulahës, “Mbretëresha e Bukur” (Rei Duli) nga Babis Cikrilopulos, "6 Vjet Shtatzënë" (Bebja) nga Babis Cikrilopulos, “Pentekost” (Ministri i Kthimit në Identitet) të D. Edgar, “Mashtruesi i grave” (Vasily Ivanovic), “Llotaria e Humbur” (Frensis), “Kërcuri” (Todo) nga Pëllumb Kulla, “Kopraci” (Kleanti) nga Molier, “Opera për tre grosh” (Rrëfimtari), nga Brecht, “Hijet e Natës” (Haliti) nga Vedat Kokona , “Hipokritët” (Aristidhi), “Babai” (djali i shtëpisë), nga Ruzhdi Pulaha, “Ne të gjithë këndonim Margaritën” (Petro Fotografi) nga Bashkim Hoxha, “Trojanët” (Menelau) nga Euripidi, “Poshtëpërjetat e Dashurisë” (Meki Thika) nga Brecht, “[[Filumena Marturano]]” (Roberto) nga Eduardo De Filippo, “Menaxheria e Qelqtë” (Tommy) nga Tennesy Williams, “Forca e Zakonit” (Zbutësi i kafshëve) nga Thomas Bernhard, “Riverside Drive” (Jim Swain) Woody Allen.
 
==FILMOGRAFIA==
 
- Matanë Lumit (djali)
 
- I huaji (Burhami)
 
- Home Sweet Home (Genci)
 
- [[Familjet]] - (Toni)
 
- [[Shqetësimet e një obezi]] - (Dashnori)
 
- [[Ishte Koha për Dashuri]] - (Flori)
 
- [[Njerëz dhe Fate]] - (Flori)
 
- Këtu bën ftohtë - (Petro)
 
- [[Një djalë dhe një vajzë]] - (Fatosi)
 
 
[[pl:Arben Derhemi]]