Dallime mes rishikimeve të "Guljelm Radoja"

46 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Rejected the last 4 text changes (by 24.2.174.83dhe MastiBot) and restored revision 1046015 by Sportishqiptar)
{{joref}}
'''Guljelm Radoja''' është një aktor i mirënjohur shqiptar. Ka lindur dhe jeton ne Durres[[Durrës]].
 
== Filmografia ==
*[[Në kërkim të kujt]] (2011) serial
 
*[[Kronikë provinciale]] (2009)
*[[Njerez dhe Fate]] - (2001-2003) mini seri
*[[Në pyjet me borë ka jetë]] - (1978) ....Inxhinieri
*[[Zani partizani]] - (1976) (TV) .... Komisari
*[[Gjenerali i ushtriseushtrisë se vdekur]]-1976....prifti
*[[Dimri i fundit]] - (1976) ....Togeri gjerman