Dallime mes rishikimeve të "Delfini"

38 bytes added ,  9 vjet më parë
* Çdo pjesëtar i familjes Delphinidae dhe [[Platanistidae]] (delfinët e oqeanit dhe te lumit)
* Çdo pjesëtar qe bën pjese ne [[Odontoceti]] (balenat me dhembe)
* mund te përdoret rastesisht për delfinët me te zakonshëm dhe familjare.delfine delfine si jeni delfine?????//
 
== Delfinët hibride ==
Anonymous user