Ndryshimi mes inspektimeve të "Diagrami i sekuencës"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: right|300px|thumb|Figura 1.1 '''Diagrami i sekuencës''' (''en:Sequence diagram'') përshkruan veprimet e një sekuence të cilat ndodhin në sist...)
 
'''Diagrami i sekuencës''' është i përbërë nga objekte dhe mesazhe. Objektet janë të përfaqësuara saktësisht ashtu siç janë prezentuar në të gjitha [[UML]] diagramet.<ref name="AB">Bekim Fetaji, (2012) Manuscript: Software Engineering, South East European University, Tetovo, Macedonia, pg:100-102</ref>.
====Elementet e diagramit të sekuencës====
Diagrami i sekuencës përbëhet nga këto elemente operative:<ref name="AB"/>
[[Skeda:Elementet e diagramit te sekuences.PNG|thumb|350px|left]]
<ref name="AB"/>
 
==Referencat==
23

edits