Ndryshimi mes inspektimeve të "Mark Zuckerberg"

v
U kthyen ndryshimet e 79.106.109.51 (diskutimet) në versionin e fundit nga EmausBot.
v (U kthyen ndryshimet e 79.106.109.51 (diskutimet) në versionin e fundit nga EmausBot.)
[[Skeda:Mark Zuckerberg - South by Southwest 2008 - 2-crop.jpg|thumb|Zuckerberg tek [[South by Southwest]] në 2008.]]
'''Mark Elliot "Zuck" Zuckerberg''' (lindur [[14 Maj]] [[1984]]) është sipërmarrës amerikan i cili njihet si themeluesi i faqes [[Facebook]] bashkë me [[Dustin Moskovitz]], [[Eduardo Saverin]] dhe [[Chris Hughes]] në [[Harvard]] University. Në 2010<sup>tën</sup> ai është 24 % aksionar në Facebook.
 
d
[[Kategoria:Lindje 1984]]
 
64

edits