Dallime mes rishikimeve të "Rrjeti Kompjuterik"

70 bytes removed ,  10 vjet më parë
qcvfgbhnrer, n*
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
(qcvfgbhnrer, n*)
{{pp}}
'''Rrjet kompjuterik''' është pjesë e inxhinierisë që ka të bëjë me komunikimin midis sistemeve kompjuterike apo pajisjeve. pjespok;nn
 
Një rrjet komjuterik është një grup kompjuterash apo pajisjesh kompjuterike të lidhur me njëri tjetrin dhe të aftë
për të shkëmbyer të dhëna (Data). Kemi tre tipe rrjetash, Internet, Intranet dhe Ekstranet (Extranet).
== Referencat ==
{{ref}}
qsdty ujhbnvgf
452
 
[[Kategoria:Informatikë]]
Anonymous user