Dallime mes rishikimeve të "KF Prishtina"

No change in size ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
|'''Kryetar'''|| colspan="2" | Remzi Ejupi
|- style="background:#ffffff"
|'''Trajner'''|| colspan="2" | WolfgangJusuf JeratTortoshi
|- style="background:#ffffff"
|'''Drejtor''' || colspan="2" |Afrim Muciqi
Është themeluar në vitin 1922, për të pasur fillimisht emrin Gajret, Proleter, Kosovë etj., kurse pas luftës së dytë botërore e këndej njihet me emrin Prishtina dhe pa varësisht nga periudhat e kohës ka qenë një ndër klubet që më shumti ka ndikuar në rrjedhat e futbollit. Shumë herë kampion i Kosovës dhe anëtar i Ligës së Parë të ish Jugosllavisë.
 
Mëvetësimi i sportit të Kosovës, buron pikërisht nga ky klub në vitin 1991 /92, për të qenë pishtar i idesë së vazhdimit të së luajturit futboll jashtë ligës së okupatorit. Pas luftës pozicionohet në stadiumin e qytetit dhe është riorganizuar pa ndërprerë.
 
Sot në stadium janë të vendosura karriget dhe reflektorët, për të qenë ambienti më i këndshëm futbollistik në Kosovë, kurse ditëve të fundit janë duke u bërë punimet rreth avancimit të infrastrukturës,
Anonymous user