Dallime mes rishikimeve të "Lakvila"

1.021 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.2+) (roboti ndryshoj: ru:Л’Акуила)
No edit summary
{{Hulumtim vetjak}}
{{Qytet (Italia)
|Qyteti =
|Emri Italisht =
|Nofka =
|Moto =
|Flamuri_figura =
|Flamuri_artikulli =
|Stema_figura =
|Stema_artikulli =
|Stema_gjerësia =
|Pamje =
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni =
|Provinca =
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja =
|Sipërfaqja urbane =
|Sipërfaqja metropolitane=
|Popullsia =
|Dendësia =
|Zona urbane =
|Zona metropolitane =
<!-- Të dhëna-->
|Shenjti mbrojtës =
|Dita e shenjtit =
|Lartësia =
|Vendasit =
|Themelimi =
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Kryetari =
|Partia =
|Faqja Zyrtare =
| gjer_g= | gjer_m= | gjer_s=
| gjat_g= | gjat_m= | gjat_s=
|autotekst=jo
}}
[[Skeda:ABR-Mappa.png|thumb|right|300px]]
[[Skeda:L'Aquila aero.JPG|thumb|right|300px]]