Dallime mes rishikimeve të "Rrethi i Pogradecit"

v
r2.7.3) (roboti ndryshoj: fa:پوگرادتس; Ndryshime kozmetike
v (r2.7.2) (roboti shtoj: ca:Districte de Pogradec)
v (r2.7.3) (roboti ndryshoj: fa:پوگرادتس; Ndryshime kozmetike)
Rrethi i Pogradecit përbëhet nga një bashki dhe shtatë komuna që janë:
* '''[[Bashkia Pogradec]]'''
* [[Komuna Buçimas]]
* [[Komuna Çërravë]]
* [[Komuna Dardhas]]
[[eo:Distrikto Pogradec]]
[[es:Distrito de Pogradec]]
[[fa:پوگرادِتسپوگرادتس]]
[[fi:Pogradec (alue)]]
[[fr:District de Pogradec]]