Ndryshimi mes inspektimeve të "Shtatori"

3 bytes removed ,  8 vjet më parë
v
r2.7.3) (roboti ndryshoj: vep:Sügüz'ku; Ndryshime kozmetike
v (r2.7.2+) (roboti ndryshoj: ml:സെപ്റ്റംബർ)
v (r2.7.3) (roboti ndryshoj: vep:Sügüz'ku; Ndryshime kozmetike)
{{tabelamuajve}}{{Muaj 30|gusht|shtator|tetor}}
'''Shtatori''' është [[muaj]]i i nëntë në [[Kalendari Gregorian|Kalendarin Gregorian]] dhe ka 30 ditë. Emri ''shtator'' është përkthim dhe adaptim nga [[Latinish|latinishtja]] për fjalën "shtatë" (''septem''). Shtatori ishte muaji i shtatë për [[Perandoria Romake|romakët]] e antikitetit, përpara se të shtoheshin muajt janar dhe shkurt.
 
 
[[Kategoria:Shtator]]
[[uz:Sentabr]]
[[vec:Setenbre]]
[[vep:Sügüz’kuSügüz'ku]]
[[vi:Tháng chín]]
[[vls:September]]