Ndryshimi mes inspektimeve të "Modemi"

1.190 bytes removed ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.6.4) (roboti shtoj: mn:Модем)
Modemi eshte nje pajisje qe sherben per tu lidhur me internetin. Ai eshte dy llojesh ADSL dhe Router.Disa Motem mundesojne teknologjine wirless.
[[Skeda:Modem2400baudLaptopExternal.jpg|thumb|200px|Modem ekstrnal 2400 bit/s]]
Paisje që shërben për transformimin e të dhënave në teknologjinë e komunikimit.
 
 
{{interneti}}
 
[[Kategoria:Informatikë]]
[[Kategoria:Internet]]
[[Kategoria:Politeknik]]
 
[[af:Modem]]
[[ar:مضمان]]
[[az:Modem]]
[[be-x-old:Мадэм]]
[[bg:Модем]]
[[bn:মডেম]]
[[bs:Modem]]
[[ca:Mòdem]]
[[ckb:مۆدێم]]
[[cs:Modem]]
[[da:Modem]]
[[de:Modem]]
[[el:Μόντεμ]]
[[en:Modem]]
[[eo:Modemo]]
[[es:Módem]]
[[et:Modem]]
[[eu:Modem]]
[[fa:مودم]]
[[fi:Modeemi]]
[[fr:Modem]]
[[ga:Móideim]]
[[gl:Módem]]
[[he:מודם]]
[[hi:मॉडेम]]
[[hr:Modem]]
[[hu:Modem]]
[[id:Modem]]
[[it:Modem]]
[[ja:モデム]]
[[kk:Модем]]
[[ko:모뎀]]
[[krc:Модем]]
[[ky:Модем]]
[[lb:Modem]]
[[lt:Modemas]]
[[lv:Modems]]
[[mhr:Модем]]
[[mk:Модем]]
[[ml:മോഡം]]
[[mn:Модем]]
[[ms:Modem]]
[[nl:Modem]]
[[nn:Modem]]
[[no:Modem]]
[[oc:Modèm]]
[[pl:Modem]]
[[pt:Modem]]
[[ro:Modem]]
[[ru:Модем]]
[[sah:Модем]]
[[sh:Modem]]
[[simple:Modem]]
[[sk:Modem]]
[[sl:Modem]]
[[sr:Модем]]
[[su:Modem]]
[[sv:Modem]]
[[ta:இணக்கி]]
[[te:మోడెమ్]]
[[th:โมเด็ม]]
[[tr:Modem]]
[[uk:Модем]]
[[ur:تضمیلاصہ]]
[[vi:Modem]]
[[yi:מאדעם]]
[[zh:调制解调器]]
Anonymous user